گالری ما

طراحی داخلی پروژه 300 مترمربعی مهندس مهدیزاده
طراحی داخلی پروژه ده واحدی لومانا در کرمان
طراحی داخلی پروژه مسکونی مهندس فرحبخش در کرمان

طراحی دکوراسیون داخلی چه اهمیتی دارد؟

چگونه خانه خود را تزئین کنیم؟

طراحی دکوراسیون داخلی چه اهمیتی دارد؟طراحی دکوراسیون داخلی موضوع بسیار مهمی‌است. به ویژه برای افرادی که به یک خانه جدید منتقل می‌شوند، پیاده سازی طراحی داخلی می‌تواند یکی از لذت‌های بزرگ زندگی و در عین حال دغدغه‌ای شیرین باشد. شما باید به دنبال طراحی برای دکوراسیون داخلی خودتان باشید که شخصیت شما را به خوبی منعکس کند. این طراحی باید به گونه‌ای آماده شود که منزل شما را تبدیل به محیطی راحت و شاد کند. محیطی که شما همیشه از وجود در آن لذت ببرید و هیچگاه از زندگی در آن خسته نشوید. بسیاری از مردم برای داشتن یک دکوراسیون جذاب، ابتدا به سراغ خرید وسایل لازم برای آن می‌روند.

این کار معمولا نتیجه خوبی نمی‌دهد. تحت چنین شرایطی معمولا افراد به دنبال خرید بهترین و زیباترین لوازم بازار هستند و در نهایت مجموعه‌ای از مبلمان، پارچه‌ها و دیگر وسایل لازم برای دکوراسیون را با بهترین کیفیت تهیه می‌کنند. اما به این نکته معمولاً دقت نمی‌کنند که اولین اصل در داشتن دکوراسیون مناسب، همخوان بودن وسایل منزل است. وسایلی که شما می‌خرید باید‌ هارمونی مشترکی داشته باشند و هماهنگی آنها است که زیبایی منزل شما را به دیگران نشان می‌دهد. پس در طراحی دکوراسیون در گام اول بهتر است برنامه ریزی مناسبی داشته باشید و از مراحلی که طراحان حرفه‌ای پیشنهاد می‌کنند پیروی کنید. استفاده از مشاوره طراحان حرفه‌ای و تجربیات آن‌ها کمک می‌کند تا شما طراحی بهتر برای دکوراسیون خودتان داشته باشید و موفقیت بیشتری در این زمینه کسب کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی

پایه و اساس طراحی دکوراسیون داخلی

برای اینکه طراحی دکوراسیون داخلی شما همان چیزی باشد که انتظار دارید، ابتدا باید برنامه ریزی مناسبی برای آن داشته باشید. برای رسیدن به این هدف، رعایت چند نکته اساسی و پایه‌ای لازم و ضروری است. این نکات عبارتند از:

  • اندازه‌گیری دقیق: یکی از نکات اساسی و مهم در دکوراسیون داخلی جذاب، اندازه گیری دقیق محیط است. مثلا وقتی می‌خواهید مبلمان خریداری کنید باید مقیاس آن را با مقیاس اتاق تطبیق دهید تا مبلی که خریداری می‌کنید، در فضای ساختمان شما جلوه‌ای زیبا داشته باشد. بهتر است قبل از شروع طراحی، طول، عرض، ارتفاع و هر مانعی مانند پله و ستون را به طور دقیق اندازه گیری نمایید.
  • سبک زندگی: سبک زندگی نشان دهنده علایق، سلایق، شخصیت و طرز فکر شما است. شما باید سبک زندگی خودتان را در طراحی دکوراسیون کاملاً در نظر بگیرید. به عنوان نمونه طراحی داخلی ساختمان فردی که علاقه دارد همیشه غذای خود را در رستوران میل کند با فردی که همیشه در خانه این کار را انجام می‌دهد متفاوت است.
  • هزینه: قطعاً هیچ چیزی بیشتر از بودجه شما برای طراحی فضای داخلی یک منزل در کیفیت آن اثر ندارد. شما باید با پولی که در اختیار دارید، بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید. یعنی صرفاً یکی از اجزای طراحی داخلی خودتان را با کیفیت نخرید و بقیه را محصولاتی نامناسب تهیه کنید. بین تمام وسایلی که در طراحی داخلی شما به کار می‌روند، باید هماهنگی وجود داشته باشد.
  • استفاده از اطلاعات دیگران: سعی کنید از کتاب‌ها و مجلات طراحی و همچنین منابع آنلاین مثل Pinterest و Instagram برای پیدا کردن سبک مورد علاقه خودتان در طراحی داخلی کمک بگیرید. یکی از بزرگ‌ترین طراحان داخلی شهر نیویورک پیشنهاد می‌کند مجموعه‌ای از تصاویر مورد علاقه خودتان تهیه کنید و از آنها برای رسیدن به طراحی مورد نظر بهره ببرید.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی سالن ورودی

اولین قسمت منزل که در طراحی دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می‌گیرد، سرسرا یا سالن ورودی است. بنابراین باید برای آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. طراحی داخلی سالن ورودی می‌تواند نکات زیادی در مورد شخصیت و سلیقه طراحی شما را به مهمانانتان منتقل کند. با توجه به اینکه سالن ورودی، محل ورود و خروج افراد به ساختمان است، با امکانات محدودی می‌توانید آن را با زیبایی و جذابیت کامل طراحی کنید.

به یک نکته بسیار مهم در مورد طراحی سالن ورودی خودتان توجه داشته باشید. سالن ورودی ممکن است در فصل‌های مختلف سال محل ورود برف، یخ، آب باران و گل و لای باشد. به همین دلیل برای اینکه فضای منزل شما کثیف نشود و از نفوذ مواردی که گفتیم جلوگیری به عمل بیاید، حتماً باید پیش بینی امکاناتی در این سالن برای برخورد با آن‌ها را داشته باشید. مثلا می‌توانید در مقابل درب ورودی خودتان از یک تشک برای پاک کردن کفش‌ها کمک بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی میز ناهارخوری و اتاق نشیمن

اتاق نشیمن، به هر شکلی که باشد، زمینه را برای همنشینی با خانواده و دوستان فراهم می‌کند. اولین چیزی که در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن باید به آن دقت داشته باشید رنگ دیوارها است. شما باید برای انتخاب رنگ حساسیت زیادی به خرج دهید و رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به خوبی عیوب دیوار شما را پنهان کنند و البته نگهداری و تمیز کردن آنها نیز آسان باشد. مورد دیگری که در طراحی این فضاها باید به آن توجه داشته باشید انتخاب مبلمان و میز ناهار خوری است.

به عنوان نمونه می‌توانید از مبلمانی کمک بگیرید که فضای ساختمان شما را متقارن، زیبا و رسمی‌کند. در انتخاب ناهارخوری نیز توجه به ارتفاع صندلی‌ها اهمیت زیادی دارد. ارتفاع صندلی‌ها باید استاندارد باشد، یعنی نه زیاد بلند و نه زیاد کوتاه باشد. ضمناً بهتر است از این قانون پیروی کنید که تعداد صندلی‌های غذاخوری را با تعداد صندلی‌های موجود در اتاق نشیمن مطابقت داشته باشد. یعنی مثلاً اگر در اتاق نشیمن ۱۲ صندلی وجود دارد، در یک میز ناهارخوری نیز همین تعداد صندلی پیش بینی شود.

طراحی دکوراسیون داخلی

آشپزخانه را چگونه طراحی کنیم؟

با توجه به اینکه آشپزخانه قلب یک ساختمان است، طراحی دکوراسیون داخلی آن اهمیت زیادی دارد. در اینجا صرفاً یک بخش مهم از طراحی این فضا، یعنی مدل کابینت‌ها را با هم بررسی می‌کنیم. در طراحی کابینت‌ها، لزوما نیاز نیست به سراغ کابینت‌های جدید بروید. شما می‌توانید با انجام تغییراتی کوچک، کابینت‌های قدیمی‌خودتان را تبدیل به کابینت‌های جدید و جذاب کنید. مثلا می‌توانید آن‌ها را با رنگی جدید و زیبا رنگ آمیزی کنید تا ظاهری متفاوت پیدا کند. اگر درب‌های کابینت طرحی دارند که قدیمی‌به نظر برسد می‌توانید با حفظ بقیه قسمت‌های کابینت و صرفاً تغییر درب‌ها، نسبت به نوسازی آن اقدام کنید.

 

البته در پایان پیشنهاد می‌کنیم، چه در طراحی آشپزخانه و چه در طراحی دیگر بخش‌های منزل، حتماً به صورت علمی ‌عمل کنید. همچنین در صورت امکان حتماً از نظرات کارشناسان این حوزه در اجرای طراحی‌های خودتان کمک بگیرید. گاهی اوقات ممکن است شما ایده‌های خوبی داشته باشید، اما در اجرا درست عمل نکنید. پس بهتر است ایده‌های خودتان را با کارشناسان در میان بگذارید

 

 

منبع:

https://www.nytimes.com/guides/realestate/home-decor-ideas

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *